Strona główna
  FISCHER Znaczki

Patrzysz na wiadomości wyszukane dla słów: FISCHER Znaczki

Temat: GG serie ??
Podaję numerację wg Michla i Fischera (znaczki poczt okupacyjnych, były w obiegu także na ziemiach polskich) - wycena wg Fischera 2006 t. II Od góry:
- znaczki Austro-Wegierskiej Poczty Polowej Mi. 53-72 (Fi. OA 53-72) + 4 znaczki z nie weszłego do obiegu wydania z 1918 r. (znaczek o nominale 1 kreuzera i te 3 z nominałami w owalach). Wycena: seria 180 zł * i 350 zł **, znaczki nie wydane - najtańsze, ~ 5 zł;
- Austro-Węgierska Poczta Polowa, znaczki gazetowe Mi. 49-52 (Fi. OA 49-52), tu mamy pomieszane (3 kas. + 1 czysty);
- Austro-Wegierska Poczta Polowa, Mi. 73-75 (Fi. OA 73-75) - 7 zł *, 30 zł **;
- znaczki obiegowe Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego Mi. 6-16 (Fi. ON 6-16), też seria pomieszana (czyste + kas.), Fischer wycenia serię (najtańsze odmiany): 60 zł *, 260 zł **, 90 zł kas.;
- w drugiej linijce przyplątał się jakiś bon towarowy
- i na koniec seria Generalnego Gubernatorstwa Fi. 1-13, 25 zł *, 80 zł **


Temat: wartosc egzotyki
Hmm, mamy pewien problem, albowiem to ... nie są bloczki Mi. 173-215 to seria żaglowców z 1981 r. wydrukowana w formie 10 czworobloków + 3 znaczki luzem (razem 43 zn.) , wartość tej serii to szacunkowo jakieś 180 zł, a Mi. 575 to jeden ze znaczków z serii 575-76 z 1995 r. - rocznica zakończenia II wojny światowej, wydane w formie 4 zn. arkusika (znaczki w układzie "szachownicy"). Taki arkusik wartość ok. 60 zł. Jak dobrze sie rozejrzeć po aukcjach na świecie - to można kupić i taniej
Natomiast jeśli chodzi o znaczek plebiscytowy to z opisu wynika, że chodzi o znaczek tzw. wydania definitywnego Komisji Rządzącej Górnego Śląska (której zadaniem było zarządzanie spornymi terenami do czasu przeprowadzenia plebiscytu) z 1920 r. - Fi. nr PP 21 (II tom kat. Fischera). Znaczek stosunkowo popularny i tani - w stanie ** wyceniony na 2 zł, stany * i kasowany - kilkadziesiat gr.


Temat: Prosze o podanie wartosci...
Polskie znaczki są w naszym katalogu Popularnych znaczków sie nie fałszuje, bo po prostu nie warto Chyba, ze tzw. fałszerstwa na szkodę poczty, ale to inna sprawa Chodzi o ekspertyzę znaczków drogich - (najczęściej z wydań przedrukowych). Sam musisz sobie odpowiedziec, czy chcesz mieć ekspertyzy (co kosztuje) i sprzedać znaczki drożej, czy wystawiasz bez ekspertyzy i liczysz na szczęście Może warto sie zastanowić nad zakupem np. używanego katalogu Fischera do znaczków polskich (może byc sprzed kilku lat - koszt niewielki, a przynajmniej zobaczysz, które znaczki spotyka sie fałszowane).
Temat: Oddam różne znaczki, za niektóre z 1967, 1981, 2004 roku.
Witam!
Przyjmę różne znaczki, najlepiej czyste, z lat 1967, 1981, 2004.
W zamian dam tyle samo warte (wg kat. Fischer'a), znaczki z innych lat.
Znaczki wymieniam osobiście, lub wysyłam pocztą, w usztywnionej kopercie, z poleceniem odbioru.
Wszelkich zainteresowanych proszę o kontakt derek26@op.pl
Temat: <1918
Znaczek Królestwa Polskiego - tzw. Polska nr 1 - został wycofany z obiegu na początku kwietnia 1865 r. Po upadku Powstania Styczniowego Królestwo Polskie straciło swoją autonomię i z czasem zostało przemianowane na Kraj Nadwiślański - gubernię Rosji. Do 1918 r. na ziemiach polskich obowiązywały więc znaczki państw zaborczych. Z tym, że w latach 1914-1918 pojawiają się znów polskie nazwy i symbole na znaczkach poczt miejskich (np. Warszawa, Przedbórz) czy Poczty Naczelnego Komitetu Narodowego (Legiony). Te znaczki nie są jednak znaczkami oficjalnie wydanymi przez Pocztę Polską, stąd kataloguje się je odrębnie - szczegóły można znaleźć w II tomie katalogu Fischera.
Temat: Numizmatyka a filatelistyka
Te 400-500 tys. będzie wystarczać dopóki ktoś nie odkryje jak zbić na znaczkach duży szmal. Choć może to długo nie nastąpić bo taka inwestycja w srebro brzmi lepiej niż inwestycja w skrawki papieru .
Na chwilę obecną, właściwie można powiedzieć, że cały nakład znaczków jest do dyspozycji kolekcjonerów i na obieg. Jeszcze nie tak dawno 60 tys. sreberka to był ogrom i zalegał w bankach. Bo był właśnie przeznaczony dla kolekcjonerów. Aż nie pojawili się inwestorzy :confused:
Generalnie mam trochę rozeznania w świecie filatelistów i sporą część znaczków po 1995r. można dostać spokojnie po cenie nominalnej. A jeśli nie po nominale to po cenie co najwyżej takiej jaka jest w katalogu Fischera. To Fischer dyktuje górną granicę cen na allegro a nie odwrotnie. Jedyny jaki obił mi się o uszy "hit" to znaczek poświęcony filmowi "Zemsta", który bodajże z nominalnej 6zł wzrósł do 30zł. To chyba najlepsza inwestycja ostatnich lat.
Temat: GDZIE SPRZDAC?
To jest CENA ZA CAŁĄ SERIĘ A NIE POJEDYNCZY ZNACZEK ! Przy czym - seria przy założeniu najtańszych odmian poszczególnych znaczków. A znaczek o nominale 5 fennigów jest wart ok. 2-3 zł czysty , chyba, że masz najrzadszą i najdroższą odmianę (Fischer nr 7aII wtedy ok. 200-250 zł, ale musi mieć gwarancję eksperta).
Ludzie - czytajcie to co w katalogu ZE ZROZUMIENIEM!
Temat: proszę o pomoc w ustaleniu magicznych kodów :)
O ile dobrze rozumiem pytanie - to chodzi Ci zapewne o numerację katalogową No cóż - tutaj wiele zależy od tego jakim katalogiem się posługujemy - dla znaczków polskich używa się zazwyczaj katalogu Fischera, wtedy przykładowo oznaczenie Fi. 940 oznacza znaczek skatalogowany w tym katalogu pod numerem 940 Z katalogów zagranicznych - Mi. to katalog Michla, Yv. - Yverta, Sc. -Scotta, a SG - Gibbonsa. Numeracja pomiędzy poszczególnymi katalogami zazwyczaj się nie pokrywa - wynika to z kryteriów, jakie przyjmują poszczególni wydawcy -np. katalog Scotta osobno klasyfikuje znaczki opłaty, osobno dobroczynne, osobno lotnicze itd. Czasem po numerze znaczka może trafić się dodatkowa literka - mała zazwyczaj oznacza odmianę (np. znaczki wydrukowane na dwóch rodzajach papieru mogą mieć numer np. Mi. 850x i Mi. 850y, odmiany (odcienie) koloru np. Mi 62a i Mi. 62b itp.) lub (w Fischerze) usterki i błędy spotykane na znaczkach np. Fi. 922s oznacza znaczek polski o numerze w katalogu Fischera 922 z usterką w postaci "czerwonej kropki pod banderą żaglowca" . Przy czym usterka czy błąd znaczka to nie to samo co uszkodzenia znaczka! Dużą literą oznacza sie zazwyczaj odmiany ząbkowania np. A może oznaczać znaczek cięty, B - znaczek ząbkowany, a np. C - znaczek ząbkowany tylko z 2 stron (z zeszycika znaczkowego). Generalnie kryteria oznaczeń w poszczególnych katalogach znajdują sie we wstępie do danego katalogu.
Temat: Wycena znaczków polskich 1915-1920 (zdjęcia)
Nic dziwnego, że ich tam nie ma bo tych znaczków nie wydała Poczta Polska. Są to znaczki plebiscytowe wydane przez Komisje Międzysojusznicze dla przeprowadzenia plebiscytów na terenach spornych oraz znaczki niemieckie - wydania okupacyjne dla zajetych przez Niemców ziem zaboru rosyjskiego. Znaczków szukać w katalogu Fischera t.II badź w katalogu Michel -Deutschland (pod "Deutsche Abstimmungsgebiete" oraz "Deutsche Besetzungausgaben 1914/18"). Dla ułatwienia:
- skany 1-3 i 13-15 znaczki plebiscytowe z Olsztyna, warto zwrócic uwagę na odmianę znaczka 15pfg (ale patrz *);
-skany 4 i 16-17 znaczki okupacyjne *;
- skany 5-12 znaczki plebiscytowe dla Górnego Śląska *.
* w zasadzie wszystkie te znaczki moga być fałszywe (typowe dla wydań przedrukowych), najlepiej skonsultowac się z jakimś ekspertem, który dokona oglądu tych znaczków "na żywo".
Temat: Wycena z przed II wojny
Znaczki niemieckie - tzw. "Germania"; znaczek o nominale 2 1/2 Pfg - wartość dosłownie groszowa, znaczek 40 Pfg, cały czerwony - to samo. W pozostałych przypadkach - 10 Pfg - do wyboru ...6 odmian (wydanie pierwsze 1900r. napis na znaczku Reichspost, kat. Michla wyróżnia 2 odmiany koloru (wartość ~kilkadziesiąt groszy lub ...kilkadziesiąt złotych), wydania z lat 1901 i 1905 - napis Deutches Reich, przy czym znaczek z 1901 r. - wartość groszowa, z 1905 r. - 3 odmiany (odcienie) koloru (2 odmiany popularne - wartość kilkadziesiąt groszy, odmiana rzadsza - kilkanaście złotych). Znaczek 40 Pfg, czerwono-czarny - 3 odmiany (lata 1899, 1901 i 1906 - wartość ok. 1 - 2 zł w zależności od odmiany). Znaczek pierwszego wydania (1899) istnieje także z tzw. "grubym Reichspostem" - napis jest nieco wiekszy i grubszy, wartość ... kilka tysięcy złotych. Znaczek z nadrukiem - proszę uścislic informację, jaki nadruk - znaczki wydań "Germanii" istnieją z całym mnóstwem nadruków, ten także.
Znaczki polskie - kat. Fischer wycenia stemplowane po 50 gr.
Temat: Sprzedam kolekcje znaczków...
Witaj!
W najbliższym czasie na naszej stronie bedzie w pelni dostepny katalog znaczkow polskich jakie sie ukazaly, po swietach dojdzie cennik. Wiec bedziesz mogl sobie sprawdzic i porownac ze swoimi walorami jakie posiadasz, jesli zalezy Ci na czasie zaopatrz sie w katalog fischera. Obecnie na naszym rynku filatelistycznym walory polskie nisko stoja, firmy trudniace sie sprzedaza takich znaczkow, oferuja nawet do 30% znizki na poszczegolne walory, czy nawet roczniki, oczywiscie sa to nie wszystkei znaczki, gdyz jak Ci wiadomo lub nie sa znaczki ktorych cena jest dosc wysoka. Bedziesz mial klopot ze sprzedaza tych znaczkow po cenie proponowanj przez katalogi, do tego dochodzi ze ciezko Ci bedzie sprzedac calosc, jedna z nielicznych szans to wysatwienie calego zbioru na aukcjii allegro lub podobnej, ale czy na tym zarobisz? Szczerze to raczej watpie. Jesli chcesz sprzedac znaczki to ja proponowalbym podzielic je na poszczegolne serie czy roczniki. Jesli chodzi o moja osobe to bylbym zainteresowany walorami o tematyce morskiej, turystycznej, zabytkowej, lotniczej. Zbieram znaczki czyste.
Pozdrawiam
P.S. Kontakt ze mna przez maila, podany jest na stronce.
Temat: porządki 2
Nigdy nie rozdzielaj zadnych znaczków, i staraj się ich nie zdejmować z kopert !

Drukowany katalog znaczków i bloczków znajdziesz na www.fischer.pl
Znaczki solidarności nie są znaczkami pocztowymi, ale na pewno są też katalogi dla akich znaczków. Ja niestety nie wiem gdzie ich szukać.
Temat: Francieszek Józef:)
Porto - czyli znaczek dopłaty, po prostu zamiast drukować odrębne znaczki dopłaty wykonano nadruk na zwykłym znaczku opłaty (ten na skanie to jest Michel nr P61, P od portomarke - znaczek dopłaty i pochodzi z 1917 r.). Ten znaczek także w roku 1919 przedrukowano w Krakowie, wraz z innymi austriackimi znaczkami dopłaty nadrukiem "Poczta Polska" - tzw. wydanie krakowskie znaczków dopłaty (seria Fischer D1-D12). Na marginesie - w tej serii znajduje się sławny rara avis polskiej filatelistyki - 10-cio koronówka dopłaty z nadrukiem czarnym (D12II), której wykonano 15 sztuk (!!!).
Temat: Wycena 4 Polskich znaczków
Pierwszy znaczek to - sądząc z opisu - Fischer nr 89. Znaczek istnieje w kliku odmianach papieru, ząbkowania, jest też odmiana cięta (nieząbkowana). Wartość wg katalogu: cięty 3 zł czysty z oryginalnym klejem, 50 gr czysty bez kleju, 1,50 zł stemplowany, ząbkowany - w zależności od stanu i odmiany - czysty z klejem 50 gr - 1 zł, czysty bez kleju po 20 gr, stemplowane po 10 gr.
Nr 125 stemplowany - 50 gr, 129 czysty - 14 zł z klejem, ok. 3 zł bez kleju, 187 stemplowany - 50 gr. To są ceny katalogowe - ceny rzeczywiste odpowiednio mniej, w zależności od stanu znaczka. W sumie znaczki bardzo popularne i łatwe do zdobycia.
Temat: Proszę o wycenę
Listy - musiałby obejrzeć jakiś specjalista "na żywo".
Znaczki - na przedostatnim skanie - środkowy - znaczek poczty wojskowej I Polskiego Korpusu gen. Dowbora-Muśnickiego - kat. Fischera (t. 2) wycenia znaczek ząbkowany czysty na 620 zł (stan gumy *) i 1350 zł (stan gumy **) - ale znaczek wymaga ekspertyzy (fałszerstwa nadruków i ząbkowania). Reszta znaczków - bez większej wartości (~ 1-3 zł).
Temat: POZ 376B ILE JEST WART SPRZEDAM
Znaczek Fi 376b - przedruk na znaczku Fi 342a. Znane formy nadruku - forma I nadruk brązowoczerwony z formy zawierającej 100 pojedynczych odlewów stereotypowych, forma II - nadruk ciemnobrązowy z formy zawierającej 10 (5x2) odlewów stereotypowych. W formie II -wyróżnia się 2 typy nadruku, różniące się położeniem kropki pomiędzy 1 a 50 - typ 1 - kropka na wysokości 2/3 cyfr, typ 2 - kropka u góry cyfr. Znane liczne fałszerstwa nadruku, także fałszerstwa chemiczne poprzez "wywabienie" koloru czerwonego ze znaczka 376a, spotyka się także znaczki z fałszywą gwarancją (m.in. Gryżewskiego). Wycena wg Fischera 2005: 376b typ 1, forma I - 1600 zł (czysty), 500 zł (stempl.); 376b typ 1, forma II 1100 zł (czysty), 280 (stempl.); 376b typ 2, forma II - odpowiednio 900 i 240 zł. Oczywiście wycena dotyczy znaczka z pewną, aktualną gwarancją lub fotoatestem - znaczek bez gwarancji można sobie przykleić na pralkę
Temat: Wydanie pamiątkowe z okazji 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać czy ktoś słyszał o złotym znaczku z okazji 25.-lecia pontyfikatu JP II

Domyślam się, że chodzi o Polskę? Oficjalnie wydanie z 25-rocznicy pontyfikatu składa się ze znaczka na srebrnej folii (Fischer 3867) oraz arkusika 25-znaczkowego (Fischer 3868-3892) i analogiczne wydanie poczty Watykanu (było to wydanie wspólne) Mi 1428 (folia) + 1429-53 (arkusik). Koledze chodzi zapewne o "znaczek" ze złotej folii, który znalazł się na jednej z plakietek (tych plakietek są 2 rodzaje - znaczek srebrny na brązowej plakietce oraz złoty na plakietce srebrnej, jako - pożal się Boże - "wzór"). Nakład "wzoru" to podobno 1000 sztuk. Nie widziałem, żeby ktoś oferował "złoty znaczek" luzem. Artykuł na temat wydania "25-lat pontyfikatu": http://www.kzp.pl/index.php?artykul=art-2003-03
Temat: proszę o pomoc w ustaleniu magicznych kodów :)
Katalog znaczków wraz z cenami jest na naszej stronie. Jeśli jednak nie jest to wystarczające, to katalog znaczków "Fischer" można kupić chyba w każdym sklepie filatelistycznym. Można też próbować przez ich stronę internetową:
http://www.fischer.pl/

Znaczki stemplowane też się kolekcjonuje, czasem mają większą wartość od tych czysty, ale zazwyczaj jest odwrotnie.

PS. Proszę nie liczyć na jakąś wartość swoich zbiorów. Mówię to oczywiście z doświadczenia, a prywatnie życzę Pani samych drogich rarytasów.[/url
Temat: Kupie tanio katalog Fischera 2005 lub 2006
Jak w temacie. Kupie tanio katalog z tego roku lub poprzedniego. Dostałem w spadku kilka klaserów z masą znaczków (jest nawet czworoblok jednego z "wodzów"). Nie chce tego sprzedawać, tylko poznać wartosc znaczków.

Mam też troche stareńkich znaczków z dalekich krajów typu Argentyna, Chiny.... Czy można gdzieś dostać katalog po polsku z wyceną znaczków z krajów tego typu?
Temat: praszę o wycene i o krótki opis, jestem początkujacy
Wg kolejności skanów:
1) Austria 1920 r. znaczek dopłaty z okresu tzw. Republiki Niemiecko-Austriackiej (Nr Michel P92), wartość - ok. 1-2 zł;
2 i 3) znaczki Górnej Wolty (obecnie Burkina Faso) z 1960 r., Michel nr 72 i 73, kilkadziesiąt groszy;
4 i 5) znaczki Afganistanu z 1927 r., Michel 202 (karminowy) i 204 (niebieski), wartość ~ 5 zł;
6) Generalne Gubernatorstwo, rok 1941, nr kat. 78 (Fischer, t. II), groszowa sprawa,
7) Niemcy, 1935 r., Michel nr 598, Michel rozróżnia dwie odmiany (karbowanie od strony gumy), ale tego nie da się stwierdzić na podstawie skanu, odmiana 598x - ok. 1 zł, odmiana 598y - kilkanaście zł;
8. Niemcy, 1923 r. Michel nr 257, ok. 1-1,5 zł;
9) Francuska Afryka Równikowa, rok 1947, Michel nr 262, groszowa wartość;
10) znaczek gazetowy z Czechosłowacji, 1919 r., Michel nr 16, groszowa wartość.
Temat: prosze o wycene i identyfikacje
Z identyfikacją można było sobie poradzić samemu - wystarczyło zajrzeć do naszego katalogu na www.filatelistyka.org. Jeśli chodzi o wycenę znaczków (zakładam stan **) to wg Fischer 2005 mamy - Fi. 136 - 5 zł, Fi. 152 - 1 zł, Fi. 151 - 3 zł. Wycena fragmentów arkusza - cena znaczka x ilość znaczków + ewentualna dopłata, zależna m.in. od stanu znaczków, położenia fragmentu względem arkusza (np. marginesy z oznaczeniami walców itp.), wielkości fragmentu, rzadkości itp. Generalnie - w takich przypadkach cena jest ceną amatorską, powstałą w wyniku umowy między sprzedającym i nabywcą.
Temat: Znaczek SOSNOWIEC z błędem.
Nie widząc znaczka trudno coś konkretnego o nim powiedzieć - stary katalog z 1964 r. faktycznie wspomina o usterce "rysa odcinająca lewy górny narożnik" na znaczku o nom. 10 kopiejek z różowym paskiem (wg Fischera Fi 4), dlaczego katalog Fischera milczy na ten temat - nie wiem Najlepiej oczywiście byłoby pokazać znaczek do oglądu "na żywo" osobie znającej temat - no cóż, nie wiem komu dał go Pan do wyceny, stąd trudno coś powiedzieć o jej profesjonalności lub nie.
Temat: prosba o wycene....
Te znaczki to w istocie nalepki Stowarzyszenia Pomocy Katolickiej Polaków wydane za zgodą Dowództwa II Korpusu gen. Andersa w 1946 r. Były one wykorzystywane (nieobowiązkowo) w lokalnym ruchu pocztowym. Mamy tego 3 wydania: seria 9 zn. wydana luty/kwiecień (tzw. I wydanie), znaczek lotniczy (wydany w lutym, dwie odmiany: cięta i ząbkowana), oraz wydanie w postaci 3 bloczków (kwiecień). Znaczek, o takim rysunku jak piszesz to może być (numeracja wg Fischer t.II) nr 1 (nominał 15 c, kolor brunatny) lub nr 6 (nominał 1 L, kolor ciemnoniebieski). Fischer wycenia odpowiednio: nr 1 - 1 zł (czysty), 3 zł (stempl.), nr 6 - 8 zł (czysty), 25 zł (stempl.).
Temat: Prosze o podanie wartosci...
Umiesz czytać ze zrozumieniem NIE MAJĄ WARTOŚCI BEZ GWARANCJI EKSPERTA! A pewnie z 80% tego co krąży na rynku to własnie g... warte falsyfikaty - a to, że pochodzą one ze "zbiorów pradziadka" nie swiadczy, w żaden sposób o ich autentyczności! Te znaczki fałszowano już przed II wojną światową, i zapewniam cię, że w wielu zbiorach znajdują sie właśnie znaczki fałszywe. I nikt przy zdrowych zmysłach nie da kilkuset złotych (albo i więcej) za znaczek, który
był fałszowany i nie ma gwarancji, a poza tym sprzedaje go ktoś "z ulicy", którego nikt w środowisku filatelistów nie zna.
Namiary na ekspertów są w katalogu Fischera, z tym, że należy sie liczyć z tym, ze ekspert nie odpowie na list od osoby zupełnie nieznanej - najlepiej załatwiać takie sprawy za pośrednictwem okręgów PZF.
I na koniec taka dygresja - nawet jeśli ktoś od ciebie kupi taki znaczek za realną cenę, bo uwierzy twoim zapewnieniom, ze nie jest fałszywy, a potem odda go do ekspertyzy, która wykaże, ze to falsyfikat - to masz pewną sprawę sądową - kodeks karny Art. 286. § 1 mówi jasno: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."
Temat: Proszę o pomoc w wycenie
Znaczek GG istnieje w 2 odmianach - nadruk wykonany formą gumową lub metalową, różnią się m.in. wysokością nadruku, poza tym ten z formy gumowej jest błyszczący, wycena u Fischera 80 gr. (metal), 5000 zł (guma). Oczywiście odmiana droższa liczy sie tylko z gwarancją.
Znaczek GGW - 3 odmiany (w nawiasie wycena z pełną gumą/ z podlepką), karminoworóżowa z nadrukiem błyszczącym (20/3), liloworóżowa, lilowoczerw. z nadrukiem matowym (150/13), ciemno-czerwonoróż. z nadrukiem smolistym (60/10).
Znaczek plebiscytowy (fioletowy, z nadrukiem) - w zależności od stanu gumy(kleju) wyceniony: 46 zł (pełna guma), 15 zł (podlepka). Ten nadruk trochę mi się nie podoba - może to być fałszerstwo.
Temat: wycena
Drogi Kolego nie Jestesmy firma wyceniajaca walory, po to stworzylismy katalog polskich znaczkow wraz z cennikiem aby kazdy mogl sobie w miare mozliwosci sprawdzic ceny polskich znaczkow. Strona ktora podales zawiera olbrzymia ilosc polskich walorow i wycena ich zajela by mase czasu, zapraszam do skorzystania z naszego katalogu.
Na forum podajemy wycene walorow rzadkich a tazke z zagranicy i takich z ktorymi nie mozna sobie poradzic, a znaczki z tej strony mozna znalezc w kazdym kaatlogu czy to Fischer czy innym.
Pozdrawiam
Temat: POZ 376B ILE JEST WART SPRZEDAM
Jak się domyślam - chodzi o znaczki polskie? "Namiary" na ekspertów są w katalogu Fischera. Jeśli chodzi o Śląsk - w każdy wtorek w godz. 15.00 – 18.00 jest organizowana giełda w Katowicach, ul. Wita Stwosza 31 (sala konferencyjna na parterze, biurowiec Prokuratury Apelacyjnej naprzeciwko Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej). Na pewno znajdzie się ktoś, kto pomoże wycenić to co Pan ma. Pod oknem jest zorganizowany specjalny stolik, gdzie są dostępne katalogi Fischera i Michla - można tam spróbować, proszę też zapytać o kontakt z Panem Henrykiem Monkosem - to ekspert PZF ze Świętochłowic. Można też spróbować wycenić zbiory w którymś ze sklepów filat. - polecam Bytom, Rynek 11 (Fischer), Gliwice, ul. Marzanki 1 (Filard), Katowice ul. Andrzeja 4, niedaleko dworca PKP. Wycena z grubsza - za darmo, za wycenę szczegółową trzeba zapłacić. Można też spróbować własnej wyceny, bazując na naszym katalogu ( www.filatelistyka.org ). Prosze jednak zwrócić uwagę, że większość materiału (zwłaszcza droższego) z lat 1944-49 była fałszowana i bez gwarancji... no cóż, można sprzedawać na Allegro od 1 zł
Temat: Dziwne oznaczenia cen w katalogu Fischer"a...
Co do cen podanych w katalogu Fischer. -,50 oznacza 50 groszy. 8,- oznacza 8 zlotych. Jesli ma pan podana ilosc znaczkow np. 4 i obok tego cene to jest calosc ceny za serie, tak jak jest w naszym katalogu na stronie.
Prosze zapoznac sie z dokladnym wstepem, katalogu Fischer tam sa podane wszystkie oznaczenia, uzyte w dalszej czesci cennika.
Co do podlepki, prosze zobaczyc haslo w naszej encyklopedii. Pozdrawiam
Temat: Znaczki polskie ze zbioru na sprzedaz. Luzaki czyste, kasowa
Kupilem zbior znaczkow polskich, przejrzalem, wybralem czego mi brakowalo no i teraz, no wlasnie co teraz...

Jest w nim wiele interesujacych znaczkow ale bez rewelacji i rarytasow.
Troche poczt miejskich, Port Gdansk, WMG....czyste na podlepkach ale czesc ** w hawidach, kasowane.

Jesli masz liste brakow to chetnie przejrze jesli jestes gotowy na uiszczenie 80% ceny 2004 Fischera.

Gdynianin-aol.com
Temat: Szukam znaczki polskie kasowane
Szukam:
Znaczki polskie kasowane po 1944 roku
Numer znaczka wg katalogu FISCHER Rocznik,Uwagi
571-572 1951
635 1952
637-638 1952
643-644 1952
859 bez przywieszki
1030-1032 1960
1084-1085 1961
1103-1108 bez prz. 1961
1109 I,II z bl. 1961 po 0,50
1153-1154 1962
1171-1176 1962
1200 a i b 1962
1201 z bloku cięty 1962 z bl. cięty
1526-1531 1966
Ark.1622 1968
Ark.1850 1970
1863-1865 1970
1870-1877 bez prz. 1970
1893 1970
2838-2839 1985
2900 1986
2900 A z bl. 1986
3056 bez prz. i z prz. 1989
3081 A cięty 1989
3377 1991
859 bez przywieszki bez prz.
1103-1108 pojed. bez prz. poj. bez prz.
1171-1176 bez przywieszki bez prz.
1189 bez przywieszki bez prz.
1504-1505 z prz. i bez prz. z prz. i bez
1613-1620 bez przywieszek bez prz.
1861 bez przywieszek bez prz.
2181 z przywieszką z prz.
2181 bez przywieszki bez prz.
2223-2228 pojedyncze poj.
2320-2323 z przywieszkami z prz.
2392 z przywieszką z prz.
2394-2395 pojedyncze poj.
2416-2417 z przywieszkami z prz.
2513-2515 z przywieszkami z prz.
2608-2612 pojedyncze poj.
2658+2659 parka parka
2718 bez przywieszki bez prz.
2772 bez przywieszki bez prz.
2866-2867 pojedyncze poj.
3016 b z datą z datą
3016 b z przywieszką z prz.
mogę wymienić na monety PRL, lub 2 zł GN.
wykaz: http://collections.pl/viewtopic.php?p=3229#3229Temat: prośba o wycene
To są znaczki dopłaty - póki co nie ma ich w naszym katalogu Oba znaczki z 1923 r. tzw. orzeł z taczą, Fischer z 2005 r. wycenia (w nawiasie numer kat.) - nominał 50 mk (Fi. D45) 50 gr. , nominał 500 mk (Fi. D48) 4 zł. Wycena za czyste z pełną gumą, znaczki z podlepką lub uszkodzoną gumą ~ 1/4-1/3 tych wartości.
Temat: Wydanie pamiątkowe z okazji 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła
"Sporządzone w ograniczonym nakładzie numerowane plakietki okolicznościowe nie sa znaczkami. Do 31 maja 2004r. nie istniały zarządzenia sankcjonujące wydanie tych walorów. Zarządzenie takie wydano we wspomnianym terminie wstecznie. Fakt ten jeszcze dobitniej podkresla spekulacyjny charakter tego wydania, co powoduje brak umieszczenia go w katalogu, jak również pominięcie jego jakiejkolwiek wyceny." - cytat za ... katalogiem Fischera. Nie będę się więc odnosił do informacji, jakoby Pan Fischer prowadził skup tych "walorów" w cenie 2000 zł. W początkowym okresie na Allegro płacono nawet po 4 tys. (a może i więcej), ale wg mnie jest to czysta głupota. Jeśli chce Pan wydać 2000 zł to Pana sprawa. Dla mnie jest to wyrób równie "pocztowy" jak "grające" znaczki Bhutanu.
Temat: Bardzo gorąco proszę o wycenę
Ja bym się cieszył, gdyby ktoś kupił za tą cenę Proszę sobie przejrzeć np. aukcje na Allegro czy Kiermaszu - za ile można te znaczki już kupić (np. znalezienie "Ligi Morskiej" (367-70) w stanie czystym za 20-25 zł to nie problem, nasza cena kat. 35 zł), gorzej ze stemplowanymi M.in. własnie dlatego, że znaczki te spotyka się z fałszywymi bądź nadużytymi kasownikami - takie rozbieżności w cenie czystych i stemplowanych. I jeszcze uwaga do znaczka, który Pan określa nr 348 - po opisie sądząc jest to raczej 376 (348 jest przedrukowany na 3 zł, a nie 1.50) - jak rozumiem posługujemy się obaj numeracją Fischera i naszego katalogu?
Temat: Hobby
eh hobby. Co ciekawego zbieracie? Bo ja od nałego dziecka, czyli z jakieś 15 lat zbieram znaczki pocztowe i kopert pierwszego dnia obiegu (FDC). Kolecja juz nawet spora 40 klaserów, w tym 25 rocznikowych (fischera), ale cały czas ją powiększam. Głownie zbieram polskie wydania, steplowane i czyste.
Jeżlei ktoś z was bedzie chciał kiedyś pozbyć się jakiegoś klasera, to zgłoście się do mnie chętnie odkupie.
A jeżeli dostajesz dużo listów i wyrzucasz koperty ze znaczkami, nie rób tego! wytnij znaczek z koperty, nazbieraj ich troszkę i wyslij mi pocztą, Ciebiue to nic nie kosztuje a dla mnie niesamowita frajda z ich układania.

A co tobie sprawia frajdę?Temat: Klasery - które najlepsze?
Mój Kolega ma rację, to temat - rzeka. Osobiście przechowuję walory w klaserach Fischera, ale czy są dobre - okaże się za n-lat; kiedy woda która występuje w kleju stosowanym do łączenia kart (może akurat u mnie jej nie ma ?) wyparuje i sprawi że znaczki przykleją się do kart.
Kiedyś chyba dyskutowaliśmy na ten temat, jeśli dobrze pamiętam, to tzw. "czerwone klasery" sprzedawane w PRL miały ten problem, wynikły po latach (zgadzam się z własnego doświadczenia ). Natomiast klasery Fischera też nie są też idealne, czasami znaczki wpadają poniżej cięcia w kartach...
Temat: porządki - jak układać
1) Całe koperty są zazwyczaj bardziej wartościowe, szczególnie wtedy gdy oprócz znaczka i stempla znajdują się na kopercie inne znaki pocztowe, dodatkowe stemple, erki, itp.

3) Katalog polskich znaczków kosztuje około 60 zł (www.fischer.pl). Ale taki katalog nie jest Ci potrzebny bo masz go przecież na naszej stronie.
http://www.filatelistyka.org/pages/Catalog.html
Katalogi różnych państw to już dużo droższy wydatek. Możesz się zorientować w katalogach Michela (www.michel.de), no i zawsze zaglądnij do naszej encyklopedii:
http://www.filatelistyka.org/pages/entries/0000000023.html

Pozdrowionka
Temat: pytanie o zn. 957
Dziekuję za podjęcie tematu.
Może od razu uprzedzę, że ja juz sprawdziłem katalogi Fischera (od 1999 r. do 2006 r.) oraz wszystkie dostępne mi informacje w prasie filatelistycznej (Filatelistyka, Przegląd Filatelistyczny) oraz zadałem kilka razy to pytanie różnym osobom i niestety z przykrościa stwierdzam, że nie uzyskałem żadnych informacji.
Nr 1/2003 "Przeglądu Filatelistycznego" tez tego nie wyjaśnia (to tak a propos katalogu Fischer na 2006 r.).
Mam jednak pewną teorię dotyczącą "wypadnięcia" tego znaczka. Ale niestety jest to tylko moje przypuszczenie, a chodziłoby mi raczej o uzyskanie faktycznych informacji dotyczących powodów wypadnięcia tego znaczka z numeracji.
Szczegóły dotyczące moich przypuszczeń mogę podać poza forum (mail: rafalkop@orange.pl) lub po podaniu w mailu nr telefonu moge rónież oddzwonić. Może wspólnymi siłami...Temat: Pytanko:)
Dzięki za oferte ale kupiłem juz kilka klasycznych klaserów i tam własnie mam zamiar poukładać znaczki. Borykam sie tylko z pytaniem z poprzedniego mojego postu
Pewność o całość serii mam bo przeglądam i sprawdzam wszystko z katalogiem:)
Zainteresowałem sie tez znaczkami z GG ale cos mizernie wg mnie jest to opisane w katlogu fischera tom 2 . Niepotrafie sie tam doszukac niektórcyh znaczków które juz kupiłem. Teraz mam problem by je w serie poukładać, bo mam troche luzakówTemat: duży problem mam
Niestety mało szczęśliwie się złożyło, że odziedziczyłam po wujku klasery ze znaczkami. Wg Fischera, roczniki abonamentowe(???)...Ale mam problem, sprzedałam jeden z nich na allegro a Kupujący napisał mi, że brakuje 16 arkusików oraz jakiś tam bloków. Moje pytanie jest następujące - czy rocznik abonamentowy obejmuje dodatkowe arkusze i bloki??? Może nieprawidłowo używam pojęcia abonamentowy??? Proszę o pomoc. W katalogu Fischera są wyceny poszczególnych roczników i ilości znaczków z rocznika i tym się sugerowałam.
Temat: seria a znaczek?
To pytanie było tu już chyba z 10 razy Przecież jest napisane - "cena za znaczek/serię " - logiczne, że jeśli jest seria to cena dotyczy CAŁEJ serii!
Do pyt. 2 - ale jakie koperty okol.? Koperty z wydrukowanym znakiem opłaty, FDC (ozdobne koperty tzw. pierwszego dnia obiegu) czy zwykłe koperty z okol. ostemplowaniami? Jesli chodzi o Polskę to FDC - katalog Fischera t. 1, koperty z wydrukowanym znakiem opłaty (Ck) - Fischer t.2,
Temat: Dziwne oznaczenia cen w katalogu Fischer"a...
Mam prośbę! Otrzymałem od ojca dość bogaty zbiór polskich znaczków. Chcę je w przybliżeniu wycenić, zakupiłem w tym celu katalog Fischera tom I na 2006 r ale...
W kwestii ceny istnieją tam dziwne oznaczenia, nie chodzi mi o oznaczenia katownika, całości pocztowej itp. tylko takich symboli cen: np. -.50 lub 8.- albo seria (4 znaczki) 2.5. Jak te oznaczenia cenowe rozumieć?

I jeszcze jedno pytanie: co to jest podlepka?

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź....Temat: Pytanie o Blok - 29 I (wg. Katalogu Fischera)
Witam,
mam bardzo ważne i dręczące mnie pytanie. Od niedawna stałem się posiadaczem bloku nr 29I wg katalogu Fischera i po dokładnym przejżeniu go stwierdziłem, że znaczek ten posiada w prawym dolnym rogu nieznaczną plamkę. Początkowo myślałem, że to jakieś przebarwienie, jednak gdy wziąłem znaczek "pod światło" okazało się że papier w tym miejscu posiada jakąś lekką grudkę (coś jakby miejscowe zwięszenie gramatury papieru). Zrodziło się wtedy w mojej głowie pytanie czy w takim wypadku walor ten jest walorem uszkodzonym czy jak na to patrzeć ?
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Proszę o Wasze opinie.
Temat: Przebarwienie gumy znaczka w klaserach ABRIA.
Witam serdecznie,
chciałem zadać dość nurtujące mnie pytanie. Niedawno wyczytałem w Katalogu Fischera, że przy przechowywaniu znaczków w klaserze typu ABRIA po wielu latach może powstać przebarwienie gumy...
Niestety nie bardzo się orientuję czym różni się w/w klaser od normalnych klaserów z folią gdzie karty oddzielone są bibułą, czy tu też może po kilku latach spotakać mnie nazwijmy to przykra niespodzianka ?
Temat: wycena monet
http://www.kzp.pl/ - jest tez forum, gdzie mozna zapytać o wycenę znaczka. Jest jeszcza katalog Fischera, który jest podstawą wyceny znaczków, oczywiście cena wpływa na katalogową.

O monety pytałem się na http://www.historycy.org/index.php?s=ab68ddc529a4c859f61d904223c8f84a&showforum=79

Ale - jesli będziesz chciał je sprzedać, to papierek od rzeczoznawcy, znacząco podnosi wartość. Tak samo, jeśli byś chciał ubezpieczyć zbiór lub coś w tym rodzaju.
Temat: Pytanie o blok 163 z 2006 roku.
Po pierwsze - w wydaniu z 2006 r. Fischer zmienił numerację bloków z ostatnich kilku lat, po drugie - numeracja w różnych katalogach może byc różna - Fischer to nie wyrocznia - wszystko zależy od przyjętej definicji bloku (o ta jest różna - wystarczy porównać np. w Encyklopedii Filatelistyki PWN z 1993 r., Katalogu Popularnym z 1992 r. czy w Podręcznimu Specjalizowanym...). Poza tym - "85 rocznica cudu nad Wisłą" to blok z 2005 r. (katalog KZP nr 160) Blok "Rzeźba..." jest z 2006 r. - zawiera po prostu dwie serie tej emisji (katalog KZP nr 163). Czemu w naszym katalogu nie ma bloków z ostatnich lat - to pytanie do Tomasdiviusa - ja się katalogiem nie zajmuję. Dla mnie zainteresowanie znaczkami polskimi kończy sie na 1939 r.
Temat: Poczty prywatne w Polsce
Witam

Każdy może zbierać co chce. Problem w tym, czy aby rzeczywiście chodzi tu o walkę z monopolem czy tylko o nabijanie kasy kosztem frajerów - a mianowicie czy te kolorowe winietki (bo z prawnego punktu widzenia nie są to znaczki pocztowe, te - póki co - może emitowac jedynia Poczta Polska) nie posłużą głównie do sprzedaży różnego rodzaju nieuświadomionym "kolekcjonerom", lansowane jako "rarytasy" itd. Miejskie poczty działają legalnie w wielu krajach (np. w Holandii), emitowane przez nie znaczki są zbierane, choc głównie ma to zasięg lokalny. Na marginesie - Poczty Miejskie to w Polsce żadna nowość, w latach 1915-18 takie poczty działały chociażby w Warszawie czy Sosnowcu, choć oczywiście powody ich uruchomienia były zupełnie inne (szczegóły na temat ich wydawnictw można znaleźć w II t. katalogu Fischera).
Temat: Pytanko:)


Zainteresowałem sie tez znaczkami z GG ale cos mizernie wg mnie jest to opisane w katlogu fischera tom 2 . Niepotrafie sie tam doszukac niektórcyh znaczków które juz kupiłem. Teraz mam problem by je w serie poukładać, bo mam troche luzaków


A może to kwestia słabej umiejętności korzystania z katalogu?
Temat: błędy w katalogu FISCHER
Proponuję zabawę w sokole oko . Zasada jest b. prosta , trzeba wyszukiwać błędy w katalogu FISCHER 2006 I tom , najpierw należy podać nr strony a potem opis . Oto przykłady :
Str. 34 - "Pieczęcie pocztowe" brak oznaczeń który typ jest który .
Str. 259 - zn. 3166 "Przyjęcie do CEPT" jest oznaczony jako pierwszy (I) polski znaczek z tego corocznego cyklu , a to jest nieprawda bo był wydany z okazji jak w tytule , a pierwszym był zn. 3183 .
Str. 336 - "Suma wycen roczników ..." brak wyceny dla rocznika 2005 .
Temat: Wątek filatelistyczny kolegów digilante i hurakamiego
Polskie znaczki nie sa az takie rarytasy aby kolekcja byla duzym majatkiem, ale tak, jezeli nie kasowane i prawie w komplecie to naprawde to moze byc warte kilka tysiecy Euro, moze wiecej. Lepiej tez nie sugerowac sie cenami na przyklad w katalogu Fischer, bo sa one wysokie. Normalne znaczki mozna sprzedac moze za 10% tego, a lepsze rarytasy moze za 50% ceny w katalogu.Temat: prośba o wycenę znaczki przedwojenne

Znaczki polskie - można zobaczyć w naszym katalogu na www.filatelistyka.org
Generalne Gubernatorstwo - praktycznie najpopularniejsze serie (przy czystych - jaki stan kleju * czy **?) - całe GG można znaleźć na www.freestamcatalogue.com

Reszta - seria Port Gdańsk z 1938 r. (z napisem Gdański w XVI w.) (Fischer PG 32-35) ok. 16 zł,
kasowniki okolicznościowe GG - po 6-8 zł


NIESTETY nie otwiera się strona dot. GG
czy mogę prosić o chociaz orientacyjną wycenę GG ?

pozdrawiam
Aga
Temat: tvn 24 temat o monetach
Jest wiele stron poświęconych filatelistyce, mozna polecić dwie które na poczatek sa doskonałe:
http://www.filatelistyka.org - tam tez jest jedno z najciekawszych for
http://www.kzp.pl/ - katalog znaczków i tym podobne

W obu wypadkach ceny podane na stronach sa z katalogu Fischer 2005 i nie należy sie nimi sugerować dokładnie.
Warto jednak wejść na zachodnie serwisy bo tam jest to duzo bardziej rozwinięte i jesli poobserwować np. aukcje światowe ebay - to zauważycie ogromny wzrost zainteresowania właśnie nowymi modnymi tematami jak:
Chiny LUDOWE
Wczesne CCCP
Polska Międzywojenna, i wczesny PRL (45-51)
Znaczki czyste, w stanie idealnym w tych setach ida czesto po kilkaset dolarów

Oczywiscie mowie tu o nam bliskich tematach, bo takie rzeczy jak stara Anglia, sety USA i inne zawsze były w cenie.Temat: Toruń szukam wg.listy braków
Poszukuję polskich znaczków kasowanych wg. Katalogu Fischera:
Numer znaczka
571-572
635
637-638
643-644
859 bez przywieszki
1030-1032
1084-1085
1103-1108 bez przywieszki
1109 I,II z bloku
1153-1154
1171-1176
1200 a i b
1201
Bl. 26 a
1526-1531
Ark.1622
Ark.1850
1863-1865
1870-1877 bez przywieszki
1893
2838-2839
2900
2900 A z bloku
3056 bez prz. i z prz.
3081 A cięty
3377
Temat: Proszę o wycene (okupacja austrii 1915 oraz GG Fi 65)
Generalna Gubernia - na podstawie skanu nie można dać 100 % gwarancji, ale wygląda to na oryginał. Ten arkusik w wersji ząbkowanej nie jest jakimś wielkim rarytasem (wycena Fischera - 200 zł za stan **, 80 w stanie *), tu w dodatku jest uszkodzony i mocno "sfatygowany"
Austro-Węgierska Poczta Polowa - Mi. 22-46 kasowane (brak najdroższych znaczków z serii Mi. 47 i 48 ) + dodatkowo Mi. 25 czysty. Wartość ~ 30 zł (przy założeniu, że znaczki o nominale 5 i 15 heller są w najtańszych odmianach)
Temat: prośba o wycene
Cała seria liczy 6 zn. o nominałach: 50, 100, 200, 500, 1000 i 2000 mk - Fischer wycenia komplet czystych ** na 11 zł (* na 3 zł). Jest też drugie wydanie z roku 1924 - 11 zn. o nominałach od 10000 do 3000000 mk - to jest droższe, komplet ** 130 zł, * 20 zł, stemplowane - 5 zł. Najdroższe jest podobne wydanie (ale znaczki brązowe) w nowej walucie (zł/grosze) - też 1924 r., w sumie 21 zn. - całość ** Fischer wycenia na ponad 500 zł.
Temat: prośba o wycenę znaczki przedwojenne
Znaczki polskie - można zobaczyć w naszym katalogu na www.filatelistyka.org
Generalne Gubernatorstwo - praktycznie najpopularniejsze serie (przy czystych - jaki stan kleju * czy **?) - całe GG można znaleźć na www.freestamcatalogue.com

Reszta - seria Port Gdańsk z 1938 r. (z napisem Gdański w XVI w.) (Fischer PG 32-35) ok. 16 zł,
kasowniki okolicznościowe GG - po 6-8 zł
Temat: XXX Lat PRL - problem
Czy wie ktoś jak można odróżnić monete XXX Lat PRL obiegową od kolekcjonerskiej? Są jakieś znaki szczególne? Patrzyłem w katalogu Fischera 2008 i wszystkie parametry sa takie same ( waga, średnica itp. ), z wyjatkiem nakladu oczywiście. Bo mam takie monety i nie wiem czy to są te kolekcjonerskie czy obiegowe.Temat: Fi 1656 czy to błąd?
Różnie to wygląda u różnych ekspertów. Z tego co się orientuję - najczęściej jest to kilkuprocentowa wartość gwarantowanego waloru (ok. 5 %). Może też zależeć od ilości znaczków przesłanych do ekspertyzy. Proponuję zasięgnąć języka bezpośrednio u źródła - adresy ekspertów są w katalogu Fischera, choć najlepiej chyba byłoby poszukać kontaktu za pośrednictwem własnego okręgu PZF (jesli jesteś członkiem jakiegoś koła, to sprawa jest raczej prosta).
Temat: Następny weekend w New Markecie
Mimo kiepskiej pogody jakoś udało mi się powrócić z pierwszej edycji CPP.
Było nawet fajnie, szkoda tylko, że pogoda nie dopisała. Tak naprawdę dopiero na finale śnieg na chwilkę zapomniał, że ma padać
Moje wrażenia całkiem pozytywne. Ale pokolei:
- najpierw gratulacje dla Fischer Demo Team. Zgarneli wszystko co się dało:) (a po półfinałach myślałem, że Zima jakoś tak bez formy)
- gratulacje również dla Maćka (był 6)
- co do mojego występu to chyba pominę go milczeniem niestety forma kiepściutka a i psychika szwankuje.

Podsumowując zawody fajne i tylko pogoda dała się wszystkim we znaki.

Pozdrawiam

JacolTemat: Oksyda
Najbardziej mi się podoba ta fraza w jego aukcjach:

WERSJA OKSYDOWANA

WERSJA MONETY JEST UWZGLEDNIONA W KATALOGU FISCHERA

NIEZLA INWESTYCJA ZAPRASZAM

To jest świetne po prostu

Idę powycierać znaki mennicy z monet, gdzie takie egzemplarze są uwzględnione w katalogu

Życzę temu Sprzedającemu, żeby mu się to niszczenie monet odbiło grubą czkawkąTemat: VII wieków Warszawy - wycena
Stemplowane - po 10 gr (katalogowo) Czyste - w zależności od odmiany od 10 gr do 4-6 zł. W sumie jest 8 (z odmianami 18 ) znaczków w 2 wydaniach (nr wg kat. Fischera 2048-53 + 2062-63). Nie wiem za co ktoś dał 150 zł Jedyne co mi przychodzi do głowy to fałszerstwo na szkodę poczty, które dostało sie do obiegu pocztowego (znane na przesyłkach wysłanych z Białegostoku i Katowic) - być może był to taki właśnie list Takich przesyłek nie jest za wiele - a jest to ciekawy egzemplarz dla kogoś, kto specjalizuje zbiór
Temat: Fi 1656 czy to błąd?

Różnie to wygląda u różnych ekspertów. Z tego co się orientuję - najczęściej jest to kilkuprocentowa wartość gwarantowanego waloru (ok. 5 %). Może też zależeć od ilości znaczków przesłanych do ekspertyzy. Proponuję zasięgnąć języka bezpośrednio u źródła - adresy ekspertów są w katalogu Fischera, choć najlepiej chyba byłoby poszukać kontaktu za pośrednictwem własnego okręgu PZF (jesli jesteś członkiem jakiegoś koła, to sprawa jest raczej prosta).

musze wyslac walory do ekspertyzy? czy jak sie to zalatwia?Temat: Koperty wydane przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Oficjalne (pocztowe) FDC kat. Fischera wycenia na 3 zł (2 koperty ze znaczkami) i 14 zł (koperta FDC z blokiem). O żadnych FDC wydanych przez Muzeum Etnograficzne nie słyszałem (i żaden katalog o nich nie wspomina) - jesli już to jest to czyjaś "prywatna inicjatywa" i nie są to walory stricte pocztowe. Wątpliwe jest więc ich włączanie do zbiorów filatelistycznych. Wycena - tyle ile ktoś zechce za to dać.
Temat: Wycena blokow
A więc tak:
Arkusik "75 lat ruchu filatelistycznego w Polsce" - wg katalogu Fischera z 2005 r. jest wyceniony na 5 zł (czysty), 3 zł (stempl.);
Malarstwo - 1967 r. komplet (8 ark. po 5 zn. + przyw.) odpowiednio 55 zł i 40 zł;
1968 r. - komplet (8 ark. po 4 zn. + 2 przyw.) - 35 zł i 20 zł;
1969 r. - komplet (8 ark. po 4 zn. + 2 przyw.) - 40 zł i 20 zł;
Medale olimpijskie Tokio 1964 - komplet (8 ark. po 8 zn. + 2 przyw.) - 55 zł i 35 zł.
W realiach rynkowych - może uda się sprzedać na Allegro w granicach 60 - 75 % ceny katalogowej (arkusiki są trochę rzadsze i można "wycisnąć" troche więcej niż sa "same" serie).
A ten arkusik z wystawy XX-lecie MO - to nie są znaczki tylko nalepki okolicznościowe z okazji tejże wystawy, stąd nie ma tego w katalogach
Temat: Katalog jako e-book w formacie PDF
Kiedy będzie dostępny katalog jako e-book w formacie PDF?

"Witaj na stronach katalogu polskich znaczków pocztowych. Tworzony przez nas katalog jest darmowy i amatorski. Większość materiałów przedstawionych w niniejszym katalogu, pochodzi od Mora Gurtha, któremy bardzo dziękujemy za współpracę. Udostępniamy także płatną wersję katalogu jako e-book w formacie PDF. Numeracja w naszym katalogu oparta jest na specyfikacji abonamentowej, natomiast wycena walorów bazuje na katalogach Fischer, Michel, Scott oraz naszych własnych obserwacjach rynku filatelistycznego. Kopiowanie części lub całości katalogu jest dozwolone tylko za zgodą autora. "
Po przejściu na e-bok- wyświetla się: "Katalog będzie wkrótce dostępny jako e-book w systemie Allegro. Cena 3 zł (Cena obejmuje także encyklopedię). "
I tak jest już od kilku miesięcy.
Temat: Prośba o podanie wyceny FDC
Wg katalogu Fischer 2005: FDC rocznik 2000 ~ 120 zł, 2001 ~ 160 zł, 2002 ~ 170 zł (uwzględniając cięty blok "Zjazd PZF"), w praktyce ciężko bedzie tyle uzyskać - materiał to nowy i stosunkowo łatwo dostepny, a przy tym popularność FDC jest coraz mniejsza. Na przyszłość - wartość FDC z ostatnich lat możesz oszacować licząc jak za znaczki ** (oczywiście tylko te wydania, do których FDC przygotowano ).
Temat: prosze o wycene (wyd krakowskie)
1 - prof. Antoni Łaszkiewicz, 3 - Stanisław Mikstein, 2 i 4 - to nie są stempelki ekspertów, tylko (prawdopodobnie) stempelki własnościowe. Generalnie - wszystkie znaczki powinny pójść do ekspertyzy lub reekspertyzy. Jeśli chodzi o wycenę (Fischer 2005) - 30 h (Fi. 54) 35 zł, 4 h - (Fi. 51a) 25 zł * / 40 zł **, 6 h (Fi. 52) 25 zł* / 40 zł **, 10 h (Fi. 53) - 600 zł, 2 h - (Fi. 50a) - 50 zł. Oczywiście wycena dotyczy oryginałów
Temat: prośba o wycene i lokalizacje w katalogu :)
Fischer tom I - znaczki dopłaty i znaczki urzędowe (na marginesie - pomieszane wydania, część z lat 50-tych, część znaczków z 1980 r.). Wartośc katalogowa ~ 8 zł, w rzeczywistości - 1 - 2 zł, nie są to jakieś szczególne znaczki, można tego znaleźć na pęczki.
Temat: seria znaczków górnik, rybak, żniwiarz
Sądząc z opisu chodzi o polską serię "Świat pracy" z roku 1947. Cała seria liczy 4 znaczki. Numeracja wg kat. Fischera 437-440, wg Michla 472-475. Wartość wg kat. Fischera 10 zł czysta, 1,50 stemplowana.
Temat: Znaczki bez kleju !!!!!
Znaczki, o których mowa zostały wydane z tzw. gumą suchą - faktycznie wygląda to na brak gumy. Szkoda, że katalog Fischera nie wspomina o tym "szczególe". Na marginesie - gumowanie tego typu można znaleźć często na znaczkach państw z rejonu tropików.
Temat: wycena znaczka- post do usunięcia
proszę o wycenę znaczka nr. Fischer 394 kasowany
Temat: Do znawców
Cena za znaczek stemplowany z 1928 roku Ignacego Moscickiego na czarnym tle wedlug katalogu Fischer to ok 1,60zl, niestety nie ma podanej ceny za znaczek z nadrukiem 25 groszy, jesli tylko gdzies znajde ta cene to dam znac.
Pzodrawiam
Temat: Znaczki bez kleju !!!!!
Wtrące od siebie, że katalogi Fischera nie piszą na ten temat dotyczący wielu znaczków.
Astaron ma rację, to guma sucha.
Wielu filatelistów, jeśli dostępne są dwie wersje, wybierają tą z suchą gumą ...
Temat: oznaczenie na progach
witam!
na nakładkach plastikowych na progach mam znaczek królewskiej karocy i podpis "Body by Fischer". to znaczy, że ktoś sobie coś wcześniej wymieniał, czy może to GM się tak podpisał?
V6, `91Temat: Czas Imperialski
W katalogu Fischera (tom I) znajduje się wykaz kasowników numerowych, jak również wycena znaczków rosyjskich z polskimi kasownikami z obszaru zaboru rosyjskiego.
Temat: Witam
To jest cena ZA CAŁĄ SERIĘ - co zresztą w sposób oczywisty wynika z kontekstu. Wycenę z wyszczególnioną wartością pojedynczych znaczków z serii można znaleźć np. w katalogu Fischera.
Temat: Fi 336-338
Są to znaczki z bloku 8 nie rozerwana trójka kosztuje 90 zł, kasowana 70 zł. Czysta seria kosztuje 70 zł, kasowana 50 wg katalogu Fischera.
Raczej kupuje się całe serie czyste lub kasowane, czasami ktoś kupi luzaka.
Temat: Kapsle czy albumy ?
Moze zacznijmy znaczki zbierac i nie bedzie problemu Ja GN-y trzymam w kapslach i albumach Fischera(w tym najlepiej sie prezentuja).Chcialem wiec kupic kolejne albumy ale po tym co tu przeczytalem to mam metlik.Juz nie wiem co lepsze.Kapsel czy album.Temat: Klasery
Prosze o poradę, zaczynam zbierać polskie znaczki i chcę je przechowywać w klaserze na pewno rocznikowym. Moje pytanie to .który jest lepszy czy SCHAUBEK czy też LEUCHTTURM, czy też może jednak poprzestać na FISCHER[/i
Temat: prosze o identyfikację
Dziś mam dobry humor, więc pogrożę tylko palcem Znaczek nr 379 w wersji ciętej (Fischer 379A) - wart ok. 1 zł.
Temat: proszę o pomoc w ustaleniu magicznych kodów :)
A więc po kolei:

W 1940r. nie było - z wiadomych względów - znaczków polskich; na terenach okupowanych przez Niemcy funkcjonowało już Generalne Gubernatorstwo (znaczki z napisem Deutsches Reich Generalgouvernement), a na terenach zajętych przez ZSRR znaczki polskie były w obiegu na równi ze znaczkami radzieckimi aż do wyczerpania zapasów (może sie więc zdarzyć polski znaczek z datą 1940 na stemplu, ale będzie to znaczek wcześniejszy). W latach 1941-45 znaczki z napisem "Poczta Polska" były emitowane w Anglii - są tzw. Wydania Rządu na Emigracji - obecnie wydania te nie są jeszcze włączone do naszego katalogu na www.filatelistyka.org , ale mam nadzieję, że stanie sie to wkrótce Informacje o znaczkach "emigracyjnych" znajdziesz w I tomie kat. Fischera, Generalne Gubernatorstwo - Fischer t.II lub katalogi zagraniczne.

Jeśli chodzi znaczki Czech i Moraw z napisem "Cechy a Morava" (niem. Bohmen und Mahren) są to znaczki Protektoratu Czech i Moraw utworzonego przez Niemców na terenie okupowanej Czechosłowacji w latach 1939-45, a znaleźć je można np. w niemieckim katalogu Michel Deutschland w dziale "Deutsche Besetzungausgaben des Zweiten Weltkrieges 1939-1945" (Niemieckie wydania dla terenów zajętych (okupowanych) w trakcie 2 wojny św. 1939-45).

I wreszcie - amerykańskie znaczki z napisem U.S. Postage mogą pochodzić z różnych lat, oznaczenie nazwy poczty w takiej formie na znaczkach amerykańskich pojawia się na wydaniach do drugiej połowy lat 60-tych XX w., ale też na kilku wydaniach późniejszych np. obiegowe znaczki z 1981 r. (ze stylizowanym rysunkiem orła).

Natomiast znaczki, które kupiłaś na Allegro to tzw. znaczki Komisji Rządzącej Górnego Śląska (zarządzającej terenami spornymi do czasu przeprowadzenia plebiscytu) z 1920 r. + jeden (z przedrukiem nowej wartości 4 marki) z 1922 r. Znaczki te zalicza się do tzw. poczt plebiscytowych (Fischer t.II). Część ich nakładu została w 1921 r. opatrzona nadrukiem (w kolorze czarnym lub czerwonym) w jęz. francuskim "Plebiscite 20 mars 1921" - znaczki z nadrukami są dużo droższe, ale też spotyka się wśród nich wiele z nadrukiem fałszywym
Temat: kilka pytan
Ceny katalogowe są tylko pewną wskazówką, rzeczywista cena rynkowa bazuje na wzajemnej relacji popyt-podaż. W sklepach filatelistycznych ceny sprzedaży faktycznie są podobne do tych, które są w katalogu. W skupie jest oczywiście mniej - ile mniej to już zależy od kierownika sklepu, no i samych znaczków. Generalnie sklepy niezbyt chętnie skupują materiał po 1960 r. - poza ciekawszymi i rzadszymi pozycjami - a jesli już to ze sporymi rabatami. Jest to zrozumiałe - popularny materiał z tego okresu to walory o dużych nakładach i sklepy same mają tego spore zapasy. Na aukcjach internetowych ceny zaczynają się już od 20-30% cen kat. w przypadku znaczków bardzo popularnych. Pozycje rzadkie i drogie mogą osiągać ceny na poziomie cen kat., (a nawet wiecej), ale to zależy od wielu czynników - takich jak stan znaczka (żywe kolory, wyjątkowo dobre centrowanie, stan kleju itp.); w przypadku znaczków, które spotyka sie fałszowane - istotny wpływa ma posiadanie na taki znaczek gwarancji lub fotoatestu eksperta.
Jesli chodzi o serie niekompletne - z tym będzie większy problem; w chwili obecnej nasz katalog nie obejmuje wyceny poszczególnych znaczków z serii. Takie niekompletne serie cieszą sie raczej nikłym popytem - pewna nadzieja jest jeśli są to znaczki decydujące o wartości całej serii - co też sie zdaża (np. seria 683-85 z roku 1953 - znaczek o nominale 1,35 zł stanowi 90% wartości całej serii). Nabywcę powinny też znaleźć - jeśli są - części arkuszy (zwłaszcza starszych znaczków - parki, czworobloki, itd.), zwłaszcza jeśli mają zachowane marginesy z oznaczeniami walca, nakładu itd. Sam chętnie odkupię takie fragmenty dla znaczków 1066-1069 z roku 1960.
Jesli chodzi o kartki i koperty - wartość oczywiście jest różna, w zależności od tego jaka to kartka/koperta - te popularne można nabyć za ~ 1 zł.
Skoro ojciec prowadził sklep filatelistyczny - nie był w środowisku osobą anonimową - myślę, że najlepszy byłby kontakt z najbliższym Okręgiem PZF ( http://www.zgpzf.pl/infopage.php?id=2 ) z prośbą o pomoc w wycenie, być może też któryś z filatelistów byłby chętny do odkupienia tych znaczków. Ewentualnie można zaopatrzyć sie w katalog Fischera (tom 1 - znaczki opłaty, urzędowe i dopłaty, tom 2 - całostki, poczty lokalne, obozowe, okupacyjne itd.) i samemu próbować sprzedaży np. poprzez aukcje internetowe.
Temat: Fi 336-338
Taka czy inna cena katalogowa nie oznacza, że za tyle sprzedaż /kupisz Rynek ma swoje prawa - jest popyt ceny idą w górę, jest nadpodaż - ceny lecą w dół. Cena katalogowa może być jedynie wskazówką; zresztą samo pojęcie "cena katalogowa" jest względne - bo mamy różne katalogi i różne ceny. I tak np. polska seria "Ptaki chronione" z roku 1960 w stanie ** jest u nas wyceniona na 44 zł, w kat. Fischera z 2005 r. na 40 zł, a w katalogach zagranicznych odpowiednio: Michel 30 € (czyli ok. 120 zł), Scott 18.75 $ (ok. 60 zł), Gibbons ~ 20 funtów (ok. 116 zł). Postbeeld (freestampacatalogue) wycenił ją na 17.5 € (ok. 70 zł). A na aukcjach internetowych można ją kupić za ok. 30 zł, a jak poszukać to i taniej. W Polsce podstawą dla znaczków polskich jest katalog Fischera, a dla zagranicznych najbardziej popularny jest kat. Michla. I jeśli chodzi o znaczki polskie - to faktycznie większość sklepów/firm swoje ceny sprzedaży kształtuje właśnie na poziomie cen kat. Fischer, na aukcjach jest 40-80 % tychże. Nie należy też zapominać, że w skupie ceny będą dużo niższe - w sklepie zaproponują Ci 1/3-1/4, a nawet 10 % (w przypadku rzeczy bardzo popularnych) cen, za które sami sprzedają. Jest to zrozumiałe - po pierwsze - handlarz musi mieć z tego zysk, po drugie - towar trzeba gdzieś przechowywać, a to generuje koszty, po trzecie - przy zakupie całych kolekcji/ zbiorów obok materiału, który szybko sie sprzeda, będzie materiał, który będzie po prostu zalegał, bo jest mało chodliwy. Niektóre sklepy /firmy nawet nie chcą skupować znaczków polskich po 1960 r. (poza nielicznymi rzadszymi wydaniami), bo same mają tego zapasy, a zainteresowanie klientów znikome
Na cenę ma też wpływ stan poszczególnego egzemplarza - zwłaszcza w przypadku znaczków rzadkich i droższych, egzemplarze zachowane w wyjątkowo dobrym stanie zasługują na - często duże - dopłaty. Ważna jest też kwestia gwarancji / fotoatestu na pozycje, które spotyka się fałszowane.
Druga kwestia - o czym już wspomniał Duno - nie zbiera się serii "mieszanych" tj. część znaczków w serii czystych, reszta stemplowanych. Generalnie - nie powinno się mieszać walorów czystych /stemplowanych nawet w ramach jednego zbioru - tzn. jeśli budujemy zbiór ze znaczków czystych to i całostki powinny być niestemplowane, za wyjątkiem oczywiście całości pocztowych i całostek ostemplowanych datownikami okolicznościowymi. Wyjątki są dopuszczalne jedynie dla znaczków drogich, które np. bardzo rzadko występują jako czyste - wtedy jest dopuszczalne włączenie takiego znaczka stemplowanego do zbioru (eksponatu) zbudowanego ze znaczków czystych.
Temat: pytanie formalne

Witam,

Mam jedno pytanko, wiem, że może wydać się śmieszne, ale...
Czy jeśli na stronie katalogu z wyceną, są np tylko dwa znaczki (np dotyczące PZPR), to cena podana poniżej dotyczy każdego z nich oddzielnie czy tez sa traktowane jako seria ?Kiedy mam brać pod uwagę cenę za serię ?
Czy jeśli są znaczki połączone np 4 wymienione w katalogu, ale po środku bloczka znajduje się jeden, który nie jest wymieniony, to jak powinnam to traktowac? (taka sytuacja dotyczy np 90 rocznicy powst partii proletariat 1972, mam bloczek złożony z 4 znaczków z L. Waryńskim, ale są one przedzielone znaczkiem z cytatemJak należy traktować sytuację kiedy np na czterech znaczkach dot. Odsieczy Wiedeńskiej połączonych jest jeden łączący je stempel okolicznościowy ?I jeszcze pytanie z innej troszkę dziedziny : gdzie mogę znaleźć jakąkolwiek wycenę kartek ze stemplami okolicznościowymi ?


Nie ma takiego katalogu - w drugim tomie kat. Fischera są wycenione kartki zarówno czyste jak i stemplowane. Kartki z grzecznościowo odbitymi kasownikami okolicznościowymi (tzw. abonament stempli okol.) są cenione niżej niż kartki z tymiż stemplami, które przeszły przez obieg. Oczywiście wpływ na cenę ma też stopień rzadkości takiego stempla. Wykaz stempli okol. (bez wyceny, tylko z rozróżnieniem stopnia rzadkości) znajduje sie w poszczególnych zeszytach Katalogu Stempli Okolicznościowych A. Myślickiego (lata 1919-1989). Późniejsze stemple trzeba szukać w archiwalnych numerach prasy filat. lub na stronie www.kzp.pl
Temat: Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Oszczep, kula, skok w dal = przy 30 kg mniej
Z preferowanych dyscyplin mniemam zulu, że powoli ciągnęło Cię w stronę dziesięcioboju, jako i mnie. Niestety, klub Start Lublin dysponował w tym czasie tylko tyczkami ...aluminiowymi, chociaż miałem obiecane, że jak będę się dobrze spisywał, to sprowadzą mi bambusową.
Na rok przed maturą (a uczęszczałem do LO a nie TL) przy próbie wywindowania rekordu życiowego w skoku wzwyż do niebotycznej wysokości 185 cm skręciłem nogę i dzięki uszkodzonej torebce stawowej zostałem... leśnikiem. Ale to inna, zawiła historia.
Niziołku! Ponieważ jeszcze nie próbowałeś, to i skąd masz wiedzieć, czy nie jesteś lepszy od Eldricka "Tigera" Woods'a! Ja na wszelki wypadek już ustawiam się w kolejce po autograf!
Jeśli chodzi o szachy to po wiekopomnym meczu o mistrzostwo świta w Reykjaviku (Fischer-Spasski; 1972) w mojej (i zapewne nie tylko mojej!) szkole zaczął się szachowy szał. W tym czasie szachy były sportem bardzo drogim. W księgarniach dostępna literatura wystarczała na rozbudzenie ciekawości i opanowanie szachowego abecadła. Dla ambitniejszych pozostawała próba zdobycia radzieckiej encyklopedii szachowej, co w dobie przed allegro było wręcz niewykonalne. Z grupą kolegów w czytelni uniwersyteckiej zrobiliśmy aparatem Smiena (a może już Zenith?) zdjęcia całej tej księgi, 400 stron, jedna po drugiej. Kilkanaście rolek filmów ORWO!!! Później mama jednego z nas, która prowadziła punkt fotograficzny słynnej firmy "Zorza", wywołała te klisze i za koszt materiałów zrobiła nam odbitki w formacie pocztówkowym. Oczywiście, odczytać to można było tylko w części i pod warunkiem, że miało się lupę. No i znało się język rosyjski, ale o to już Ludowa Ojczyzna zadbała.
Poskładaliśmy te zdjęcia w koperty i wymienialiśmy się przez kilka lat różnymi wariantami kolejnych debiutów. Na tym koszty się nie kończyły, bo udział w turnieju korespondencyjnym pochłaniał kolejne niemałe złocisze na znaczki pocztowe.
Oj, wpuściliście mnie podstępnie we wspominkowy temat.
Dodam jeszcze, że w liceum znalazł się rodzynek z pierwszą kategorią szachową i podsycał płomień pasji, a na studiach (ale jeszcze nie leśnych) byłem na wydziale z Markiem Hawełką (wtedy miał już kategorię mistrza międzynarodowego, a za chwilę został Mistrzem Polski). Oj, tak, tak...
W ostatnie wakacje byłem na czarnomorskich, bułgarskich plażach, gdzie zostałem wyzwany na nierówny szachowy pojedynek. Bałem się, że dam plamę, bo sąsiedzi z domku obok całymi dniami tkwili przy szachownicy, a ja ze 20 lat nie grałem. Jednak przy stanie 3:0 dla Polski (którą reprezentowałem tylko ja) Bułgarzy (a było ich dwóch + teść doradca) wyciągnęli rakiję i... mecz już nie został wznowiony.Temat: Wyjątkowy dzień urodzin^^
Fajny pomysł. Wypiszę tylko niektóre bo sporo tego jest.

imieniny: Benedykt, Dytrych, Filip, Jakub, Jan, Judyta i Jurand
Bułgaria - Dzień Św. Georga/Święto Armii
Gabon, Liban, Syria - Dzień Męczenników
Fidżi - Narodowy Dzień Młodzieży

Urodzili się:

1856 - Zygmunt Freud, austriacki neurolog i psychiatra, twórca teorii psychoanalizy (zm. 1939)
1868 - Gaston Leroux, francuski pisarz i dziennikarz (zm. 1927)
1880 - Ernst Ludwig Kirchner, niemiecki malarz (zm. 1938)
1895 - Rudolf Valentino, włoski aktor (zm. 1926)
1908 - Jan Kreczmar, polski aktor i pedagog (zm. 1972)
1913 - Stewart Granger, brytyjski aktor (zm. 1993)
1914 - Randall Jarrell, amerykański poeta (zm. 1965)
1921 - Jan Bytnar, pseud. Rudy, harcmistrz, hufcowy Grup Szturmowych Szarych Szeregów (zm. 1943)
1953 - Tony Blair, premier Wielkiej Brytanii
1961 - George Clooney, amerykański aktor
1972 - Artur Rojek, polski muzyk, wokalista zespołu Myslovitz

Zmarli:
1766 - Johann Michael Fischer, niemiecki architekt (ur. 1692)
1992 - Marlena Dietrich, niemiecka aktorka (ur. 1901)
2002 - Pim Fortuyn, holenderski polityk (ur. 1948)
2002 - Bronisław Pawlik, polski aktor (ur. 1926)

Wydarzenia na świecie

1527 - Niemiecko-hiszpańskie wojska cesarza Karola V zdobyły i rozpoczęły plądrowanie Rzymu.
1840 - W Wielkiej Brytanii w obiegu oficjalnym pojawił się pierwszy znaczek pocztowy (tzw. Black penny).
1929 - Po raz pierwszy przyznano nagrodę amerykańskiej akademii filmowej, nazwaną później Oscarem.
1937 - Sterowiec Hindenburg eksplodował podczas lądowania w Lakehurst w pobliżu Nowego Jorku.
1945 - Skapitulował Wrocław (Festung Breslau), jedna z ostatnich twierdzy III Rzeszy.
1994 - Dokonano otwarcia Eurotunnelu łączącego Wielką Brytanię z kontynentem europejskim.

6 maj. No no. Kto by pomyślał. Jak to dużo rzeczy się wtedy wydarzyło. Mam nadzieję, że chciaż z pięć zapamiętam... Wątpliwe poniekąd...
Temat: FigoFago
#20. Milan - San Remo · 2009 - General Classification
Typ: Daniele Bennati - miejsce 1-3
Kurs: 2.50
Buk: CentreBet
Stawka: 3/10
Analiza: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze w tym roku walka na wysvigu Milan-San Remo rozegra sie miedzy sprinterami, posrod ktorych jest Wloch Daniele Bennati. Tegoroczna, setna edycha wloskiego klasyku bedzie okraszona trzema konkrentymi wzniesieniami, w tym Poggio na kilkadziesiat kilometrow przed meta. Normalnie takiego zakladu bym nie tykal, martwiac sie, ze wygrana bedzie w rekach, ktoregos z "harcownikow" typu Ballan, Cancellara, Gilbert czy Pozzato. Ale jak wiadomo wszem i wobec, Hiszpan Fabian Cancellara nie powtorzy ataku sprzed roku, bo leczy kontuzje. To samo jest z Ballanem. Gilbert wycofal sie na bodajze 4 etapie Paris-Nice, bo mial powazne problemy z praca nog, co wykazaly potem badania. Tydzien to troche malo, aby miec forme na ataki z tak doborowa stawka.
Zatem skoro sprint, to dlaczego Bennati?
Mark Cavendish spytany kogo typuje na tryumfatora Milan-San Remo 2009, bo dlugim zastanowieniu wskazal wlasnie Wlocha, co pewnie ciezko przechodzilo mu przez usta, bo to chlopak niepokorny i najchetniej wskazalby siebie. Mial na tyle jednak pokory, aby szczerze wyrazic swa opinie. Trzeba mu przyznac racje. Choc mozna sie przyczepic, ze Wloch jeszcze nigdy nie zaznal smaku podium, to ja uwazam ze to czas najwyzszy, aby to uczynic.
Ostatnim argumentem i zarazem najwazniejszym jest lineup Liquigasu (ekipa Bennatiego). I mamy tutaj Ivana Basso czy V. Nibaliego, ktorzy beda pracowac na lidera Daniele w gorach, oraz, gdy przyjdzie czas finiszu, do pracy wezmie sie Murillo Fischer i Sabatini. Malo prawdopodobne, aby ktos zdolal uciec w gorach powracajacemu w wielkim stylu Basso, a na plaskim uciekanie mija sie z celem. Value jest, bo unibet ma na to 2.30, a bwin nawet 2.00. Zal nie sprobowac.Temat: Korsyka 2009
Przewodnik którego używałem to: "Korsyka" autor: Karen Nölle-Fischer, rok wydania 2007, więc mogło sie trochę pozmieniac. Na pewno w kwestiach cen (euro poszło w górę). Cena to niecałe 20 zł. Kupisz go w każdej dobrej księgarni. Taki niewielki, ale wystarcza. Ma słowniczek itp.

Co do obrzucania namiotów kamieniami, to pierwsze słyszę!!! Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ludzie byli przyjaznie nastawieni, momentami nawet mnie się robiło głupio, bo spacerując uliczkami wiosek idąc po bułki do sklepu miejscowi uśmiechali się mówiąc "bon jour" Wiecie, może to obrzucanie itp. sprawy dotyczą turystów francuzów z kontynentu. Istnieją tam jakieś antagonizmy między nimi a francuzami, bo Korsyka chce się odłączyc od Francji i rządają niepodległości. Sprawa zachaczała nawet o terroryzm, ale nigdy nie było to skierowane przeciwko turystom i to już dawno temu było. Ale śladem wrogości wobec francji są znaki drogowe. Tak, znaki drogowe na których widnieją nazwy miejscowości po korsykańsku i francusku i prawie zawsze nazwa francuska jest zamalowana. Ale nie ma sie czego obawiac. Śpiąc na dziko, nie miałem problemów z tubylcami. Acha! Tak wogóle to raz miejscowi strażacy ( wspominałem o tych lotnych brygadach wcześniej) pomogli nam wyjechac z takiego miejsca, że normalnie autem z napendem było ciężko wyjechac. Bo tak to jest jak człowiek się uprze, że zjedzie. Zjechac zjechałem, ale wyjechac samemu nie dało rady Ale akurat nad rzeką odpoczywali strażacy Unimogiem (nawet jeden robił mi to zdjęcie w rzece) i sami wysunęli propozycję, że pomogą. Zapięli Unimoga za Viano, blokada, napęd i targał mnie pod górę, że hej! Dostali za to 7 Żywców A ja mam pamiątkowe zdjęcie UnimogaTemat: Jak to się u mnie zaczęło?
To mój pierwszy post na tym forum, więc najpierw powiem: Witam wszystkich

Ja jestem zbieraczem/kolekcjonerem chyba z powołania.
Moje pierwsze monety dostałem jak miałem z 5 lat. Ojciec pracował w szkole jako kierowca autobusu i jeździł na różne wycieczki z uczniami i nauczycielami, w tym zagraniczne. Z każdej wycieczki przywoził po kilkanaście drobniaków, które mu zostały. Tak się nazbierała tego z 200 sztuk. W większości to były obiegówki z demoludów. Niedawno sprzedałem ponad połowę tego zbioru, żeby pieniądze wydać na znaczki.

Rodzice po ślubie nazbierali też małą reklamówkę aluminiaków PRLowskich (10gr - 1zł). Trzymali to ze względów sentymentalnych. Niedawno dopiero dobrałem się do tej reklamówki. Mieszkaliśmy na wsi, więc o monety okolicznościowe PRL było trudno, ale co trafiało do sklepu, to potem szło do mojego ojca. On zbierał takie monety, bo były ładne i nietypowe, a zwłaszcza dlatego, że można się było nimi pochwalić.

W podstawówce miałem trochę znaczków, ale to zbieranie trwało krótko i wszystko wylądowało głęboko w szufladzie.

Praktycznie przez 10 lat wogóle nie zajmowałem się kolekcjonerstwem. Wróciło to ze 4 lata temu, kiedy skończyłem 18 lat i założyłem sobie konto w banku. Zacząłem zaglądać na Allegro. Kupowałem za grosze jakieś drobiazgi do kolekcji, a to pare monet (obiegówki), banknoty (PRL UNC), znaczki (w większych ilościach za mniejsze pieniądze). Nigdy nic wartościowego, bo cierpiałem na WBK (Wieczny Brak Kasy).

Wtedy kupowałem co popadnie, byle dużo i tanio.

Od jakiegoś roku mi się odmieniło. Stwierdziłem, że zamiast mieć kilka małych, niepełnych kolekcji warto by zgromadzić jakieś w całości. Kupiłem więc parę katalogów (znaczki polskie, polskie monety - Fischer). Później poczytałem parę książek, głównie z biblioteki, ale później pare kupiłem na Allegro (m.in. "Vademecum kolekcjonera monet i banknotów", "Pieniądz na ziemiach polskich X-XXw." Szwargrzyka).

Wziąłem się za sortowanie i katalogowanie. Najpierw znaczki, potem monety. Stwierdziłem, że nie warto trzymać obiegówek zagranicznych i część wyprzedałem na Allegro. Postanowiłem skompletować zestaw obiegówek PRL, każdy rocznik i każdy nominał. Idzie mi to troche mozolnie, bo do najbliższego sklepu kolekcjonerskiego mam ponad 60km, a na Allegro pojedyńcze monety są dla mnie "ciut za drogie".

Mam parę GN, ale jakoś mnie one nie interesują.

Na dzień dzisiejszy posiadam:
- prawie cały klaser z obiegówkami III RP (a może już IV? )
- prawie cały zestaw obiegówek PRL (do 10zł), troche okolicznościowych >10zł
- banknoty PRL (UNC 10-50000zł, II 100.000, 200.000, 1.000.000)
- inne polskie banknoty (II RP, Nieobiegowe Miasta Polskie, Pamiątkowa Seria Lubelska, kilka Solidarnościowych, współczesne kopie i fantazyjne)
- banknoty UNC ze świata (ze 100 sztuk)
- kilkanaście saszetek menniczych 1-5gr (2004-2007) oraz kilkaset sztuk monet 1-5gr z obiegu
- karty telefoniczne, które musze przejrzeć, skatalogować i opchnąć duplikaty.
- trochę ulotek filmowych (ponad 500)
- parę starszych tanich monet sprzed XIX wieku (w tym 1 rzymska).

Przez wakacje będę robił porządne czystki w kolekcjach. Na pozbycie się pójdzie trochę masówki PRL, mnóstwo znaczków (PL i Świat), karty telefoniczne i inne.Temat: Mistrzostwa Polski w kategorii do 105 kg
IFSA MISTRZOSTWA śWIATA STRONG MAN 105 KG Penyu CHINY.
Po długiej podróży organizatorzy zakwaterowali nas w pięknym pięcio gwiazdkowym Hotelu Chimelong w Guangzhou ze wszelkimi możliwymi wygodami.Podczas pobytu zadbano perfekcyjnie o wszystkie szczegóły związane z MISTRZOSTWAMI SWIATA i
poznawaniu PENYU.
W MISTRZOSTWACH SWIATA 105KG IFSA startowało dwudziestu zawodników z całego swiata.
Zawody rozpoczeto od konkurencji wiazanej tj. zaladunek dwoch workow
po 100kg z 5 m dobiegiem ,farmer 120kg kg na 15m ,4 przerzuty opona 350kg.Michal ukonczyl ta konkurencje z czasem 40,97 na siódmym miejscu z 13 punktami.
W drugim dniu Zegar o wadze 350 kg z wynikiem 1236m zajal czwarte miejsce przegrywajac z mistrzem swiata o trzecie miejsce 20cm(zasada
ostatniego).Po dwoch konkurencjach z dorobkiem 30 punktow Michal zajmuje 4 miejsce w ogolnej
klasyfikacji .W trzeciej konkurencji wypychania z kola(jest najlzejszym zawodnikiem mistrzostw 99 kg) z 6 punktami zajal 14 miejsce i szescioma punktami.
Ostatnia konkurencja tego dnia bylo ciagniecia samochodow(trzech
van-ow z siedmioma pasarzerami) w siadzie o wadze 6 ton na dystansie 25 m.W tej konkurencji z czasem 31,08 zajmuje trzecia pozycje a w ogolnej czwarte.Ten
dobry wynik przeplacil kontuzja zerwania skory z odciskami w obu
dloniach po wewnetrznych stronach.Musiał interweniowac lekarz.
Trzeci dzien rozpoczal sie konkurencja zaladunku kul-wazonow o wagach
110,120,140 160 170 kg.Tragiczna konkurencja do Michala ze wzgledu na dlonie!!!!Wrzuca trzy w czasie 23,23 zajmujac 16 miejsce z czteroma punktami(liczyly sie miedzyczasy i mala roznica z pozostalymi zawodnikami)a w ogolnej klasyfikacji jest szosty.
Druga konkurencja wyciskanie "plaskiej belki" z podloza
(plyt,drabin)o wadze
70,90,110,120,130 na podesty o wysokosci 180 cm, 5m jedna od drugiej-konkurencja na czas(decydowal czas zaladunku i miedzyczasy.Michal wycisnal 3 plyty w czasie 42,59 zajmujac 10 miejsce i 10 pkt w ogolnej kwalifikacji jest ósmy.Po krotkim odpoczynku zawodnicy przystąpili do nastepnej konkurencji-,,martwego ciagu".Konkurencja rozgrywana była na specjalistycznej maszynie.Zawodnik ciągnął ciężar od wysokośći kostek -250kg!!!!Michal
wykonał pięc powtórzen zajął dwunastą lokate i 7,5 punkta a w ogolnej kwalifikacji dziesiąty.
Piąty dzień zawodow;farmer 120 kg 50 m na czas.Tutaj znowu
chwyt!!!Dłonie bez naskórka dają sie mocno we znaki .Michał walczy pokonując dystans w czasie 48,83 zajmując czternaste miejsce i szesc punktów,w klasyfikacji ogólnej na jedenastej.
Nastepną konkurencją dnia jest ciągnięcie ciągnika siodlowego 20t na dystansie 20m z liną z przodu.Jeszcze raz dłonie!!Dystans kończy w czasie 65,39 i zajmuje siedemnaste miejsce i trzy punkty a w klasyfikacji ogólnej czternaste miejsce.
Ostatnią konkurencją tych mistrzostw byl jok 340kg na dystansie 25m.Pokonał ten dystans w czasie 55,74(z minimalną różnicą czasów na dziewiątej pozycji zdorobkiem jedenastu punktów.

IFSA Mistrzostwa Świata 105 kg w PENYU Michał Czapliński SPARTAKUS
STRONG POLSKA zakonczyl na 15 pozycji,mimo trudnośći Michał walczyl do końca.Nawiązywac walkę z partnerami treningowymi takich sław jak Zyndrunas Savickas,Raymunds Bergmanis,Janne Virtannen i inni.
Po rocznym treningu Strong Man jest to dla mnie duży sukces. Tytuł
Mistrza Polski STRONG MAN 105 kg i wyjazd na Mistrzostwa Świata 105 -IFSA w
Chinach..Mistrzostwa Europy -Węgry i Świata Brazylia ,Puchary Świata już niedługo,jest to dla mnie bardzo duża mobilizacja do dalszej pracy.
IFSA MISTRZOSTWA SWIATA 105KG w Penyou w Chinach były zawodami na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym od zeszłorocznego o sto
procent.Atmosfera
panowała czysto przyjacielska mimo barier jezykowych.Rywalizacja far play,pełna integracja całej grupy.Na długo zostanie w naszej pamięci to sportowe wydarzenie Michal Czapliński
Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji sportowych działań dla
kolegi
Mariusza szefa firmy ULMAR ,kolegi Mietka z Firmy SOKÓL,kolegi Wiesława
Święcichowskiego SECURA SECURITY,Krzyska i Waldka z firmy Agencja
Reklamowa
IDEA Plus, Kolegi Oskara Fischera,kolegi Piotra Korzepa i innych
.Serdeczne
Dzięki!!!
Bądżmy Strong Dariusz Szymczak i Michał Czapliński

zrodlo-spartakus.com.pl

 Menu
 : Strona Główna
 : Fischer RC4 WC SC
 : Fischer RC4 Worldcup
 : Fischer Automotive
 : Fischer buty
 : Fischer RX6
 : FISCHER SRC
 : Fischer technik
 : Fischer Vision
 : Fischer Warszawa
 : fizjoterapia szkoły krokodylki do kabli
brokatowe obrazki o diddlach
bateria sony ericsson s700i

 . : : .
Powered by Wordpress | Designed by Elegant WPT